Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Реалізовані на протязі 2008-2015 років грантові проекти

Починаючи з 2008 року Горохівська районна рада займається розробкою проектів по залученню позабюджетних, або як їх іще називають – грантових коштів для розвитку соціально-економічної інфраструктури району. Окрім цього, ми надаємо практичну та методологічну допомогу при розробці таких проектів нашим місцевим громадам.

Зупинимось на деяких успішних та важливих для нашого краю грантових проектах.

 

Проект „Забезпечення безперебійного та ефективного теплопостачання дитячого садочка села Галичани Горохівського району шляхом впровадження енергозберігаючих технологій” був реалізований в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який проводився Фондом сприяння місцевому самоврядуванню України.

Даний Проект розроблявся Галичанською сільською радою при підтримці Горохівської районної ради з метою забезпечення стабільного теплопостачання дошкільного навчального закладу села Галичани Горохівського району шляхом впровадження у ньому на протязі 2010 року енергозберігаючих технологій.

Бюджет Проекту:

всього – 88,600 тис. грн.

в т.ч.:

кошти державного бюджету – 79,770 тис. грн.

кошти сільської ради – 3,330 тис. грн.

кошти районного бюджету – 4,250 тис. грн.

кошти ОСН – 1,250 тис. грн.

В результаті реалізації проекту „Забезпечення безперебійного та ефективного теплопостачання дитячого садочка села Галичани Горохівського району шляхом впровадження енергозберігаючих технологій” була модернізована опалювальна система в дитячому садочку села Галичани, створений орган самоорганізації населення – сільський комітет села Галичани, визначені пріоритети розвитку місцевої громади, відбуласьактивізація громади щодо вирішення власних проблем.

У 2010-2011 роках Горохівський район мав можливість попрацювати з проектом ПРООН і Європейської комісії «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що дало змогу реалізувати 3-ри мікро-проекти:

- „Поточний ремонт і здійснення енергозберігаючих заходів у ФАПі с. Галичани” громадської організації „Сільські ініціативи” (бюджет 121 558 грн., в тому числі 6 558 грн. (5,4%) – внесок громадської організації, 5 000 грн. (4,1%) – співфінансування з боку Галичанської сільської ради, 30 000 грн. (24,7%) – частка, внесена районним бюджетом, 39 500 грн. (32,5%) – внесок з обласного бюджету і    40 500 грн. (33,3%)  – профінансовано проектом „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”;

„Енергозберігаючі заходи у приміщенні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Угринів” громадської організації „Надія Горохівщини” (бюджет 135 232 грн., в тому числі 20 232 грн. (15,0%) – внесок громадської організації, 6 000 грн. (4,4%) – співфінансування з боку Галичанської сільської ради, 29 000 (21,4%) – частка, внесена районним бюджетом, 39 500 грн. (29,2%) – внесок з обласного бюджету і    40 500 грн. (30,0%)  – профінансовано проектом „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”;

„Освітлення вулиць с. Шклинь з використанням енергозберігаючих технологій” громадської організації „Агенція розвитку громади сіл Шклинь і Шклинь Другий” (бюджет 123 274 грн., в тому числі 7 274 грн. (5,9%) – внесок громадської організації, 6 000 грн. (4,9%) – співфінансування з боку Шклинської сільської ради, 30 000 (24,3%) – частка, внесена районним бюджетом, 39 500 грн. (32,0%) – внесок з обласного бюджету і 40 500 грн. (32,9%) – профінансовано проектом „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

Реалізація, перерахованих вище, проектів принесла неабияку користь для місцевих громад району: було відремонтовано ФАП в Галичанах, встановлено нові вікна і двері в школі села Угринів, освітлено вулиці в Шклині. Але саме головне, сільські мешканці отримали досвід вирішення своїх проблем шляхом власної мобілізації, пошуку і залучення додаткових джерел фінансування.  

Також у 2010 році дві наших громади стали переможцями конкурсу „Громадська ініціатива в дії”, який проводився Асоціацією захисту прав молоді Волині за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”. Було реалізовано мікро-проекти „Збережи життя” ініціативної групи села Скобелка (загальний бюджет 9000 грн.) і „Вчимося вирішувати проблеми разом: поліпшення умов для виховання дітей в дошкільному закладі «Берізка» села Борочиче” ініціативної групи сіл Борочиче та Широке (загальний бюджет 9600 грн.). В рамках реалізації проекту громади села Скобелка були проведені заходи (конкурси малюнків, спортивні змагання, лекції), направленні на пропагування здорового способу життя. Проект громади сіл Борочиче і Широке допоміг покращити умови для виховання дітей в дитячому садочку села Борочиче (були придбані нові дитячі меблі).

У 2011 році в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування був реалізований проект районної ради „Встановлення твердопаливних котлів в школах Горохівщини – ефективний крок на шляху мінімізації затрат на опалення і забезпечення стабільного теплопостачання освітніх закладів району”. Розроблявся він з метою зменшення бюджетних витратна опалення і забезпечення стабільного теплопостачання  освітніх закладів району, зокрема Бранівської, Горішненської, Печихвостівської, Угринівської і Сілецької загальноосвітніх шкіл. Основні заходи проекту були проведені на протязі липня-грудня 2011 року. Як і планувалось, в котельнях Бранівської, Горішненської, Печихвостівської, Угринівської і Сілецької загальноосвітніх шкіл паралельно з газовими встановлені твердопаливні котли. Ці важливі кроки на шляху енергозбереження дозволили суттєво зменшити навантаження на районний бюджет, адже ми домоглися скорочень витрат на енергоносії. Вартість виконаних відповідно до проекту „Встановлення твердопаливних котлів в школах Горохівщини – ефективний крок на шляху мінімізації затрат на опалення і забезпечення стабільного теплопостачання освітніх закладів району” робіт становила 485 820 грн. Це чимала сума, особливо для нашого району. Тому дуже важливо, що 395 000 грн. з цієї суми вдалося залучити з державного бюджету. 90 820 грн. було виділено з районного бюджету. Проте, незважаючи на такі затрати, даний проект уже себе окупив.

Також в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2012 році був впроваджений проект Підберезівської сільської ради „Завершення енергозберігаючих заходів в дитячому садочку і бібліотеці села Підбереззя Горохівського району – запорука їх стабільного функціонування”. Основні його заходи були направлені на модернізацію теплотраси і заміну вікон та дверей у дошкільному навчальному закладі і сільській бібліотеці. Загальна вартість проекту склала 69 475 грн., з яких 53 400 грн. – кошти державного бюджету,  3 425 грн. – кошти учасника,  сільської ради, 11 450 грн. – кошти районного бюджету,  1 200 грн. – кошти місцевої громади.

Варто відмітити важливість діяльності Волинського обласного благодійного фонду „Європейський вектор”, який започаткував і проводив конкурс мікро-грантів „Підвищуємо добробут громад”, а також надавав співфінансування для вирішення важливих проблем громад нашого району в рамках програми  „Від самоорганізації до добробуту”. Тільки за 2014 рік завдяки „Європейському вектору” у Горохівському районі було реалізовано 12 проектів й виділено грантових коштів на суму 73,5 тис. грн.

Також цікавим для наших громад є обласний конкурс місцевих ініціатив. У 2015 році в рамках цього конкурсу реалізований проект громадської організації „Наші ініціативи” (діє на території Цегівської сільської ради) „Зробимо разом: проведення важливих енергозберігаючих заходів в школі села Борочиче” й були проведені енергозберігаючі заходи в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. села Борочиче на суму 67,0 тис. грн., з яких 49,4 тис. грн. – залучено з обласного бюджету, 4,8 тис. грн. виділив відділ освіти і 12,8 тис. грн. – становив внесок батьківського комітету і педагогічного колективу школи (9,3 тис. грн. було зібрано готівкою, а на 3,5 тис. грн. виконано ремонтних робіт власними силами). Загалом же в ході реалізації wmjuj проекту було замінено вхідні двері (в комплект яких входять двері, два бокові вікна, вікно над дверима) і 12 вікон, а також відповідно підвіконники та водовідливи. Варто відмітити, що завдяки тому, що був проведений конкурс з відбору підрядника, а батьки і вчителі зібрали значно більшу суму коштів, ніж передбачалось кошторисом проекту, з 12 вікон 4-ри встановлені поза планом.

Важливим для Горохівського району є й те, що в 2015 році ми зноау вибороли право брати участь у ІІІ фазі проекту ЄС і ПРООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Після проведеного конкурсу було відібрано 4-ри громади – Галичанську, Журавниківську, Михлинську і Підберезівську, які сьогодні уже реалізовують свої мікро-проекти. Так, громади села Хмельницьке (Галичанська сільська рада), села Загаї (Михлинська сільська рада) і сіл Журавники й Волиця Дружкопільська (Журавниківська сільська рада) працюють над проектами з вуличного освітлення, а у Підбереззі проводять енергозберігаючі заходи у місцевій школі.

І все таки, більш масштабні проекти дозволила нам розробити і впроваджувати Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. На сьогоднішній день на теренах Горохівського району завдяки їй уже реалізовано 3-ри проекти: „Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах”, „Час для бізнесу”. Створення умов для розвитку підприємництва у сільській місцевості  Волинської області України та Люблінського воєводства Польщі шляхом диверсифікації сільськогосподарського виробництва.”  і „Покращення потенціалу транскордонного співробітництва на місцевому рівні та створення Польсько-Української мережі співробітництва у культурній площині шляхом відновлення та перетворення школи у спільний клас у селі Хородло та муніципалітеті Хребенне (Польща) та шляхом реконструкції клубу у культурний центр у селі Михлин (Україна)”.

Проект „Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах” реалізовувався на теренах Горохівського району з 2012 по 2015 рік.

Ініціатором проекту "Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах" стала команда благодійної організації „Центр освітніх ініціатив” (м. Львів) під керівництвом Олени Шинаровської, її партнери –  товариство „Едукатор” з Ломжі (Польща), „Агенція розвитку Радехівшини”, „Волинський ресурсний центр” та „Центр громадських ініціатив” (Закарпаття). Метою проекту було сприяння сталому розвитку сільських громад шляхом створення альтернативних форм дошкільної освіти. Загалом проект реалізовувався у 8 районах: на Волині – у Горохівському та Турійському; на Львівщині – у Радехівському, Сокальському та Жидачівському; на Рівненщині – у Дубенському та Рівненському; на Закарпатті – у Перечинському. В кожному районі спільно з відділами освіти було відібрано шість сіл, де була школа, але не було дитячого садочка. Всього до реалізації проекту було залучено 48 сіл. Загальна вартість проекту становила 316 871 євро, з яких 39 482 євро дофінансування з коштів Посольства Фінляндії в Україні.

У Горохівському районі в ході реалізації  проекту „Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах” в 6-ти селах, де немає дошкільних навчальних закладів, були створені групи короткотермінового перебування для дошкільнят.   Зокрема, з 1 вересня 2014 року такі групи запрацювали на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Вільхівка, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Колодеже, зальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Новосілки, загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Зелене, загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Смолява і загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Ржищів. Загалом, додатково отримали змогу здобувати освіту ще 72 дошкільнят нашого району. Варто відмітити, що проект включав в себе різні напрямки роботи: передача польського досвіду зі створення локальних партнерств задля розвитку сільських територій та альтернативної дошкільної освіти; підвищення професійного рівня вихователів, що мали працювати в новостворених дошкільних групах (два семінари проводились польською та українською сторонами в м. Львові); проведення поточних ремонтів в приміщеннях, тобто в шкільних класах, де мали працювати короткотермінові групи; придбання повних комплектів меблів та обладнання для облаштування дошкільних груп (килими, столи, стільці, меблеві стінки, іграшки, лялькові театри, приладдя для малювання та ін.). Загальна вартість інвестицій в шість шкіл району становила біля 300 тис. грн., окрім цього проектом на протязі 2014-2015 навчального року фінансувалась заробітна плата вихователів, котрі працювали у короткотермінових групах.

Результатами впровадження проекту „Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах” задоволені усі: керівництво району, відділ освіти, сільські голови, вихователі, а найбільше діти, котрі отримали змогу займатися у короткотермінових групах, та їх батьки. Тішить і те, що така хороша справа, започаткована проектом, матиме продовження. Сільськими радами, на території яких були відкриті ці групи, ще під кінець 2014 року були прийнятті рішення про відкриття дошкільних навчальних закладів з режимом короткотривалого перебування дітей, здійснена їх реєстрація у відповідних органах. Також знайдено порозуміння між районним керівництвом, відділом освіти і місцевими громадами щодо подальшого їх функціонування.

Проект „Час для бізнесу”. Створення умов для розвитку підприємництва у сільській місцевості  Волинської області України та Люблінського воєводства Польщі шляхом диверсифікації сільськогосподарського виробництва.” реалізовувався районною радою спільно з Багодійним фондом „Європейський вектор”, ГО „Волинська обласна дорадча служба”, Рожищенською районною радою і Люблінським центром сільськогосподарського дорадництва в Коньсковолі (Польща). Його бюджет становить 235841,86000 євро (кошти з районного бюджету на його співфінансування не виділялись, обов’язкову частку співфінансування з української сторони сплатив „Європейський вектор”). Отже, в ході реалізації проекту: 

 • налагоджена співпраця між сільгоспвиробниками Волині і Люблінщини;
 • налагоджені партнерські стосунки між Асоціацією фермерів та приватних землевласників Волині і Люблінською Аграрною Палатою;
 • налагоджено ділові робочі вертикальні контакти між сільгоспвиробниками    та переробними і постачальницькими структурами Волині;
 • Волинські аграрії змогли переконатися в ефективності Спільної Аграрної Політики Європейського Союзу на прикладі Польщі.
 • підвищили рівень знань та кваліфікації 698 сільгосптоваровиробників Волині та Люблінщини;
 • 150 волинських фермерів та власників ОСГ мали змогу вивчити польський та європейський досвід ведення сільськогосподарського бізнесу;
 • селяни отримали свій Веб-сайт, який став для них помічником та компасом у непростому ринковому “океані”;
 • видано 5 тематичних брошур загальним тиражем 5000 примірників;
 •  Волинські та люблінські виробники сільськогосподарської продукції, бізнес-структури, органи влади та місцевого самоврядування налагодили добрі партнерські контакти;
 • завдяки диверсифікації сільгоспвиробництва,  переробці сільгосппродукції на рівні господарства, у селян з’явилися нові джерела доходів.

Основні наслідки або ж плоди проекту:

 • Утворилося нове ФГ “Сад Михальчуків” в селі Мар’янівка Горохівського р-ну, яке минулого року заклало 3,30 га малини, 1,7 га ожини, а на наступний рік в планах господаря  - закладка вишневого саду на площі  3 га.
 • Розширило асортимент саджанців господарство Шевчука Сергія в селі Ковбань Горохівського р-н, який крім саджанців традиційних яблук, груш, кісточкових тощо, почав вирощувати саджанці ожини. На сьогодні господарство пана Шевчука реалізовує свою продукцію в усі райони території дії проекту “Час для бізнесу!”.
 • Господарство сімї Дмитруків с. Єлизаветин Рожищенського р-н, розширило свої насадження малини цього року до 2 га.
 • Господарство пана Чумака Миколи с. Цевеличі Локачинського р-н, яке традиційно займається вирощуванням саджанців винограду та випробовуванням різних його сортів для визначення найкращого для території Волині, змінило технологію в частині встановлення крапельного зрошення, а також заклало площу малини на крапельному зрошенні.
 • ФОП «Новосад», займаючись вирощуванням та продажем саджанців також розширило їх асортимент в частині пошуку різноманітних сортів грецького горіха та фундука, з метою реалізовувати їх саджанці на Волині.
 • Господарство Івана Грушковського з  с. Пірванче Горохівського р-ну, яке спеціалізується на вирощуванні саджанців фундука, планує цього року закласти фундуковий сад на площі 2 га.
 • У с. Смолигів Луцького р-ну утворилось нове особисте селянське господарство Мельника Андрія, яке спеціалізується у вирощуванні саджанців фундука – закладено маточник площею 0,2 га., а в перспективі  - фундуковий сад площею 2 га., забезпечений своїми ж саджанцями.
 • Диверсифікували свої господарства й овочівники Волині – замість традиційного вирощування картоплі, площі якої зменшуються, в цьому році з'являться площі капусти, помідорів або малини, наприклад,  ФГ “Галасуна” 1 га. картоплі замінило на 1 га. малини, яка вирощується на крапельному зрошенні. 
 • Змінили технологію вирощування сільськогосподарської продукції окремі господарства, зокрема, встановили крапельне зрошення, до якого не були готові на початку проекту (згідно моніторингу Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині станом на 2013 р. 10 % господарств-учасників проекту мали крапельне зрошення, на сьогодні їх понад 70 %);
 • Диверсифікували та розширили господарства в частині насаджень ягідних культур або садів замість традиційної картоплі та зернових (до прикладу: згідно моніторингу Асоціації фермерів та приватних землевласників Волині станом на 2010 р. на Волині налічувалось 40 га. малини, а  до кінця 2015 р. її площа збільшиться не менше як у 10 разів) тощо.

Проект „Покращення потенціалу транскордонного співробітництва на місцевому рівні та створення Польсько-Української мережі співробітництва у культурній площині шляхом відновлення та перетворення школи у спільний клас у селі Хородло та муніципалітеті Хребенне (Польща) та шляхом реконструкції клубу у культурний центр у селі Михлин (Україна)” реалізовувався гміною Хородло республіки Польща спільно з Михлинською сільською радою. Вході його впровадження недіючий аварійний місцевий клуб у селі Михлин нашого району  реконструйований у сучасний культурно-розважальний центр,  функціонування якого дозволить на належному рівні проводити спільні культурно-мистецькі заходи між прикордонними українськими і польськими регіонами, зміцнюючи наші партнерські стосунки. Бюджет даного проекту складає 902757,13 євро, з яких для Михлинської сільської ради Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 виділено 399,2 тис. євро, а 44,2 тис. євро вона має профінансувати з власного бюджету. Варто відмітити, що з метою вирішення питання співфінансування даного проекту, з районного бюджету Михлинській сільській раді виділено 248997,92 грн.

         


© Горохівська районна рада

розробка "Реклама-Ексклюзив"