Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

Світлини району


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /sata1/home/users/gorokhivr/www/www.gorokhiv-rayrada.gov.ua/images/

Карта району

map

Герб Горохівського району

 Геральдичний щит має форму прямокутника з півколом в основі. Щит розділений на три поля. У нижньому зеленому полі геральдичний знак «Гори». За історичною версією, назва адміністративного центру регіону — Горохова — походить від словосполучення «гори» і «ховатися», що має аргументоване історичне підтвердження.

Gorokhiv district flag


У правому червоному полі стилізоване зображення перехрещених срібних козацької шаблі і пернача (відзнаки полковника в козацькому війську). Це символізує героїчне минуле Горохівщини козацьких часів і періодів боротьби за незалежність України.


Поєднання червоного кольору і срібла (метал, який в геральдиці передається білим кольором) є традиційним в символіці Волині.


У лівому синьому полі стилізоване зображення золотого колосу — символу добробуту, багатства, історичного і сьогоднішнього заняття населення краю — вирощування хліба.
Щит обрамлений стилізованим в українській геральдиці золотим картушем, який увінчаний срібною п'ятивежною короною (у населених пунктів корона двох або трьохвежна).
Над п'ятивежною срібною короною напис «Горохівський район».

Історична довідка

Горохів належить до найдревніших поселень Волині. Перша писемна згадка про нього - у 1240 році в Іпатіївському літописі.

svitrigaila

князь Свидригайло

 

У І половині XV століття Горохів належав великому князю литовському Свидригайлу. 1450 року грамотою польсько-литовського короля Казиміра ІV Ягеллончика Горохів з навколишніми селами, за заслуги у Свидригайла, був відданий у власність Олізару Шиловичу. У 1487 роді пані Олізарова відписує Горохів своїм родичам. Місто переходить у власність князів Сангушевичів, яких пізніше стали називати Сангушко-Кошерськими.

 Документи за 1571 рік свідчать про те, що вже тоді Горохів іменувався містечком.

 

 26 липня 1600 року місту було надано Магдебурзьке право Григорієм Львовичем, сином Лева Олексійовича Сангушко-Кошерського. Ця грамота була затверджена королем польським Сигізмундом Ш 10 березня 1601 року на вольному сеймі у Варшаві.

4f03f3e12802652d65cfc5083f604b3e

Магдебузьке право

 

 Після Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького Горохівщина потрапляє під владу Польщі. Вона переходить з рук у руки різних можновладців. Тяжким ярмом для населення став національно-релігійний гніт.

 

 Польські феодали і католицьке духівництво руками просто­люду створювали для себе матеріальні цінності і культурні пам’ят­ники. Так, у міському парку був побудований замок – своєрідний музей для вельмож. Тут знаходились відомі античні скульптури, єдині у тодішній Польщі. Це виготовлені з білого мармуру скульптури Геркулеса, Помпеї, статуї Персея, роботи Канова, Купидона, Психеї.

 

 Тривалий час Горохів залишався важливим пунктом ярмаркової торгівлі. Вироби горохівських кушнірів, шевців і кравців корис­тувалися великим попитом навіть далеко за межами Волині. Проте власті панської Польщі не дбали про розвиток продуктивних сил і про піднесення добробуту трудящих. Не давали можливостей для розвитку і культурній та освітянській галузям. У 1795 році, внаслідок третього поділу Польщі, Горохів увійшов до складу царської Росії.

 

 Крім різноманітних податків та поборів, на плечі населення лягла важка ноша рекрутських повинностей.

 

 1870 року завдяки "клопотанню" тодішнього володаря міста Стройновського Горохів позбавляється Магдебурзького права.

 

 Через землі Горохівщини прокотилися хвилі Першої світової війни, революції. 30 вересня 1959 року місто було передано командуванню Червоної армії.

 

 Чорні сторінки вписала в історію Горохівщини Друга світова війна. У червні 1941 року на захист рідної землі від фашистських загарбників стали бійці 406, 622, 781 стрілецьких та 244 артилерійського полку 124 стрілецької дивізії.

 

 У боях за визволення району немеркнучою славою вкрили себе 9 авіаційна, 58, 181, 197, 218, 287, 300, 389 і 121 гвардій­ська стрілецькі дивізії, 150 танкова бригада та партизанські з'єднан­ня Наумова і Вершигори, воїни ОУН-УПА.

Volodymyr Volynskyi - 6

Штаб Володимир Волинського бойового загону Армії УНР в Горохові. Травень 1919 року. Зліва на право сидять — начальник повітової міліції в Володимирі Микола Баламут і сотник Юхим Бунда; стоять — Микола Панасевич (писар), Юрко Бунда (начальник постачання), Гуща (курінний), Харитон Радчук (осаул), і Федір Тарасюк (старшина для доручень).

 

 Відразу після визволення райцентру 23 липня 1944 року від­бувся загальноміський мітинг, на якому прийняли рішення: всім працездатним включитися у відбудовні роботи. Починалася мирна трудова сторінка Горохівського краю.

 

 До десятої річниці Незалежності України у видавництві “Надстир’я” вийшов історико-краєзнавчий нарис Леоніда Чучмана “Горохів”.

Більше статей...

  1. Загальна інформація


© Горохівська районна рада

розробка "Реклама-Ексклюзив"