Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Садівники та ягідники Горохівщини обговорили перспективи розвитку під час конференції

946 IMG 7441

 Кооперація – як найкращий шлях для реалізації продукції. Під такою назвою 23 січня в сесійному залі Горохівської районної ради провели конференцію садівників-ягідників. Конференція відбулася за ініціативи ГО «Асоціація Горохів Сад» та підтримки районної ради і Управління регіонального розвитку РДА. ЇЇ учасниками були понад 200 осіб: садівники та ягідники, студенти місцевого коледжу.

     

Розпочинаючи захід, голова районної ради Тарас Щерблюк наголосив на аграрному спрямуванні району, де активно розвивається галузь садівництва та ягідництва. Відтак, у 2017 році було створено громадську організацію «Асоціація Горохів Сад» (голова – Роман Юхимчук), на базі якої організували сільськогосподарський обслуговуючий кооператив по вирощуванню та заготівлі ягід. Минулого року кооперативом уже було заготовлено 105 тонн малини.

     - Усе це – завдяки ефективній дії програм підтримки АПК з обласного та районного бюджетів, - впевнений Тарас Щерблюк. Програми підтримки – це інвестиції у розвиток підприємств, створення робочих місць та наповнення бюджетів усіх рівнів.

     Очільник районної ради підкреслив, що у цьому напрямку повинні спільно працювати представники влади усіх рівнів та громадськість. Хороші перспективи розвитку для невеликих форм господарювання на селі надають кооперативи. В Горохівському районі уже створено три СОК: плодово-ягідний та два молочних.

DSCN7431138 IMG 7433

 Детальніше про розвиток та підтримку садівництва і ягідництва в області інформував директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

     В області займаються вирощуванням плодово-ягідних культур 10 великих за площею господарств від 32 до 336 га. Серед них є 2 виробники садивного матеріалу – ТОВ «Агрофірма «Володимирські сади» та ТОВ «Дари Волині». Окремі господарства вирощують продукцію на поливі, є і такі що оснащені фруктосховищами та холодильним обладнанням.

     Загалом, всього в області насаджено 4,9 тисяч гектарів садів та ягідників, з них 1840 га (38%) – у сільськогосподарських підприємствах, 3037 (62%) – у господарствах населення.

         Також Юрій Горбенко детальніше розповів про програми підтримки галузі АПК з державного та місцевих бюджетів. Отже, на Волині діє Комплексна програма розвитку АПК, яка складається із 5 напрямків пільгового кредитування, 4 напрямків дотацій та 6 напрямків часткового відшкодування вартості, якими можуть скористатися як юридичні структури, так і особисті селянські господарства.

     У Державному бюджеті України на 2018 рік на програми підтримки для виробників сільськогосподарської продукції буде виділено 6,3 млрд гривень загального фонду і 2,3 млрд грн – спеціальний фонд.

739 IMG 7430

585 953 rlaje15

705 987 rlaje26

887 117 rlaje19

937 qirunok1

Продовжуючи тему підтримки агровиробників в Горохівському районі, начальник Управління регіонального розвитку РДА Микола Панасюк зауважив, що лише на розвиток садівництва та ягідництва Горохівщини у 2018 році передбачено виділити 200 тис. грн. з районного бюджету.

     А ще Микола Панасюк озвучив досягнення сільськогосподарського виробництва району. Розвиваються особисті селянські господарства, які згуртовуються задля вирішення спільних проблем та створюють сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

     Заступник голови ГО «Асоціація Горохів Сад» Василь Михальчук зазначив, що для господарів Горохівщини садівництво та ягідництво уже переросло від хобі до бізнесу. Одноосібники району оцінили переваги кооперації та почали об’єднуватися. Наразі постає питання створення координаційного центру уже діючого плодово-ягідного кооперативу.603 IMG 7442

Також присутнім презентували добрива для рослин представник компанії «Яра» Микола Панчукта представник компанії «Агротехносоюз» Олександр Рожко.

     Як підвищити рівень доходів малих та середніх підприємств через розвиток обслуговуючої кооперації розповіла координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак. А регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» Сергій Мазурик презентував аграрні розписки, як новий інструмент, що дозволяє отримати фінансовий ресурс під заставу майбутнього врожаю.

     Пізнавальною для присутніх агровиробників була доповідь провідного спеціаліста Горохівської філії Волинського обласного центру зайнятості Тетяни Янюк щодо залучення працівників на сезонні роботи.

Наталія Козак      

290 IMG 7448

  Сергій Мазурик  

8 IMG 7450

  Тетяна Янюк

821 IMG 7455

858 IMG 7439

 

DSCN7443

128 IMG 7437

 

 

 


© Горохівська районна рада

розробка "Реклама-Ексклюзив"